wtorek, 23 października 2012

Mimo wszystko nigdy się nie poddaje.

Jestem tylko człowiekiem , nastolatką , która tak na prawdę niewiele wie o życiu , ciągle się uczę , pogłębiam swoje zainteresowania i mimo tego że czasem coś mi nie wychodzi nie poddaje się.Zawsze staram się podejmować dobre decyzje choć popełniam błędy to dalej robię swoje.Zawsze chciałam wychować psa dobrze , by latał za frisbee , w błyskawicznym tempie pokonywał tor agi , żeby chodził przy nodze , przychodził na zawołanie , aportował i robił to wszystko co robią te wspaniałe mega borderki na yt , żeby był kropka w kropkę taki jak one.No bo kto by nie chciał ? Ale z tym wiąże się ogromna praca którą włożyli właśnie ich właściciele , żeby te psy właśnie takie były.Dlatego powiedziałam sobie koniec oglądania takich filmików , tylko w końcu czas wziąć się za psa.Efekty przyszły szybko , wystarczyło kilka porad i już zaczęliśmy naukę i tak przez 2 lata pies umie to czego chcę tzn.różne komendy , sztuczki , świadomość zadka , zostawanie w miejscu , przychodzenie na zawołanie, aport.Wiem że nie ma rzeczy niemożliwych , pamiętam jak mówiłam boże aport - nie dla nas ! A co się okazało pies świetnie przynosi zabawki.To jest dowód na to że jak ktoś czegoś bardzo pragnie , jest w stanie zrobić wszystko by dojść do celu.
Każdy z nas miewa gorsze chwile , każdy ma swoje problemy prywatne i chwilowe załamania.Ja również je mam ale wtedy spojrzę na Gucia i powiem sobie że nie mogę się załamywać , muszę być twarda i właśnie pies pomaga mi w tym.Jest to przyjaciel , który pomaga mi wyjść na prostą , dzięki niemu się nie załamuje tylko idę do przodu i nigdy się nie poddaje.To wspaniałe że mały biały pies potrafi dawać ci tyle radości i chęci do życia.Może pomyślicie sobie , co ona w ogóle pisze.No cóż , możecie powiedzieć że dla was ważni są ludzie jako przyjaciele i to oni pomagają wam iść do przodu.Ale ludzie mimo wszystko kiedyś odejdą , a pies zostanie aż do śmierci.Dlatego skończyłam z pisaniem o tym jaki to mój pies jest niedobry , albo ze czegoś nie potrafi , no bo przecież to moja wina.Nie jesteśmy idealni - bo nikt nie jest ale nie poddajemy się i robimy swoje.
Ostatni weekend zaliczamy do udanych! Dużo spacerków , dopracowanie dalekiego aportu na podwórku ( filmik w następnym poście ) i poćwiczyliśmy sobie agility.Powtórzyliśmy sobie nasze sztuczki - zaniedbane trochę przez brak czasu ;p Ale co najważniejsze starałam się by pies skupiał się w gronie psiaków na spacerkach.Jest dobrze :) Ogólnie to jakoś sobie żyjemy , 18 listopada najprawdopodobniej krajówka Koszalin :D Zobaczymy , zobaczymy.

 (wybaczcie te ucięte uszy . yhh ;p )


15 komentarzy:

 1. "przychodzenie nie zawołanie" ?
  "nastolatkom" powinno być chyba nastolatką.

  Jaką on ma długą szyję o_o
  A tak to post ciekawy, ładne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musiałaś mnie poprawiać , ale mimo wszystko przepraszam za błędy ;]

   Usuń
  2. Niestety, mam już taki charakter, że muszę poprawić każdego :(

   Usuń
  3. To , że Westie ma długą szyję , to jest akurat atut u tej rasy

   Usuń
  4. Nie powiedziane :) znam i takie, które mają krótkie nieco szyje, aczkolwiek powinny być one jak najwyższe aby ładnie unosić głowę:)

   Usuń
 2. Ciekawie napisane :D Zgadzam się z tobą w 100 %
  Zdjęcia są super :)

  Pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Racja,racja :)
  a Guciu jak zwykle ślicznie wyszedł ! ♥
  Chcieć to potrafić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze myślałam dokładnie tak jak Ty . Dla niektórych ludzi to nienormalne , że uważa się psy za najlepszych przyjaciół. Nie wyobrażam sobie życia bez psa...
  Wiem , że jeszcze daleko , ale planujecie wybrać się na CACIB do Szczecina w czerwcu ?? :>
  Pozdrawiamy A&K

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwaga, uwaga! Kolejny konkurs! :) Na początek, nagrody zasponsorowała firma informatyczna INFO-R (strona: klik). Bardzo dziękujemy! Konkurs pt.: „Pies – nikt go nie zastąpi”. Tym razem się postarałam i nagrody będą rzeczowe ;D Może zacznijmy od informacji podstawowych:

  - Czas macie do odesłania pracy 30 listopada 2012 roku, a więc macie dużo czasu.

  - Prace wysyłacie mi na adres: kucweronika@wp.pl, a w tytule Konkurs + (imię swojego psa)

  - Nie ponosicie żadnego kosztu za wysyłkę nagród

  - Macie do wyboru:  Film. Tutaj liczę na Wasz pomysł :) Nie liczy się montaż czy wykonanie, tylko pomysł :) Macie pokazać, jak wyjątkowy jest Wasz pies!

  Zdjęcie. Uchwyćcie swojego psa, w jak najpiękniejszej pozycji!  - Każdy uczestnik może wziąć TYLKO W JEDNEJ KATEGORII udział.

  - Gdy nie masz ukończonych 18 lat proszę, abyś przysłał zgodę od swoich rodziców.Musi być napisana ręcznie oraz podpisana:

  Wyrażam zgodę na udział swojego dziecka w konkursie pt.: „Pies – nikt go nie zastąpi” organizowany przez stronę internetową www.frodo-skoki.pl i w razie odebrania nagrody napisania adresu.

  - Jeśli masz ukończone 18 lat, napisz tylko, że masz już skończone.

  No i nagrody :)

  Nagroda główna, czyli za najlepszy filmik:

  Trixie prasowana kość do żucia – 60g, 13cm

  Hunter smycz nylonowa Ecco Sport, czerwona

  Multi-Kliker

  Kolorowa piłka jeż

  Dysk Trixie Dog Activity
  Dwa wyróżnienia, czyli za drugi najlepszy filmik i najlepsze zdjęcie:

  Trixie prasowana kość do żucia – 60g, 13cm

  Hunter smycz nylonowa Ecco Sport, czarna

  Winylowa piłka dla psa z piszczałką

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój ma długą szyję ( pozdrawiam :D ), dziwny wyraz pyska i ogólnie dałniak z niego niesłychany a i tak to dla mnie najlepszy pies świata i nie zamieniłabym go na żadnego innego! :D
  I nie ma co jak tylko ćwiczyć i cieszyć się z efektów :)
  a w Koszalinie macie być! :D Wreszcie się zobaczymy i przedstawię Ci Ritę i prawdopodobnie Amoora :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładny post :)
  Oczywiście nikt nie jest idealny! Ważne że pracujesz nad sobą i swoim psem.
  To czekam na filmik ;)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń