piątek, 16 grudnia 2011

Idealnie nieidealni.


 Tacy właśnie jesteśmy. Pod żadnym względem nie jesteśmy idealni ale czy to znaczy że mam nie kochać swojego psa? Bo przecież nikt nie jest idealny, każdy popełnia błędy ale czy to znaczy że mam przestać kochać swojego psa ?Że czasami nic nie idzie po mojej myśli że czasami mój pies mnie nie słucha ,że nie jest skupiony wtedy kiedy tego oczekuje. To mam przestać go kochać ? Dlaczego mój pies nie jest idealny? Czy w ogóle istnieją idealne psy? Ale przecież nie kochamy psa za idealność, kochamy go za to że po prostu jest przy nas. Wcale nie musimy być idealni, idealność byłaby nudna. Bo kto nie lubi psa który rozrabia, który chcę zwrócić na siebie uwagę, który w nocy wskakuje ci do łóżka, który rano liże cię po twarzy. Wcale nie przejmuję się tym że nie jesteśmy idealni ,no i co z tego że mój pies czasem nie wygląda jak West ,że zdarza mu się mnie nie słuchać ,że pozwalam mu spać w łóżku, ganiać koty, kopać doły. To co że mój pies nie przynosi aportu, że czasami nie chcę sztuczkowa, że nie łapie frisbee i czasami wdaje się w bójki, że dostaje wariacji gdy zobaczy psa, że czasami ciągnie mnie na spacerach. No i co z tego? Przecież nie przestanę go kochać. Uwielbiam go za to. Na pewno teraz zadajecie sobie pytanie „Dlaczego ona kocha tak nieidealnego psa”? Bo to jest mój pies który jest jedyny w swoim rodzaju. Bo to dzięki niemu nauczyłam się tak wiele, to dzięki niemu poznałam fantastycznych ludzi ,to on kocha mnie bezgranicznie, to on pociesza mnie w trudnych chwilach. To dzięki niemu czuję się potrzebna  i tak cholernie go za to kocham i nie wyobrażam sobie życia bez tak cudownego psa. Dziękuje że jesteś i nie żałuję ani jednego dnia spędzonego z tobą. Kochajcie swoje psy bez względu na to czy są idealne czy nie ale to one kochają was bardziej niż samych siebie.

 Pozdrawiamy:)

15 komentarzy:

 1. Mój nie jest idealny... wręcz przeciwnie ; D
  I go kocham bo jest szurnięty jak ja ; D
  Masz rację psa kocha się ze względu na psowość a nie idealność...
  Zazwyczaj zapatrzeni w siebie właściciele swoich idealnych psów na to patrzą ; )
  Pozdrawiamy ; D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja całkowicie się z Tobą zgadzam tylko uważam, że to jest rzecz całkowicie oczywista bo w większości ludzie nie wymagają zbyt wiele od swoich psów, chcą by były no i nie sprawiały zbyt wiele problemów ; )
  Z tego co zauważyłam dużo nastolatek - tych zapalonych kynolożek;) żyje pod pewna presją by ich psy dorównywały psom na zawodach sportowych.
  Chcą by 'latały' za frisbee, zasuwały na torze agility czy były perfekcyjnie posłuszne w obedience zapominając, że te sporty to zabawa, konkurencja zaczyna się dopiero na zawodach.
  Przyznam, że przez jakiś czas również wpadłam w taką chwilową obsesję co mi zupełnie przeszło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tez się całkowicie zgadzam.

  Super przydatny post :)
  PS. Słodki Gucio :**

  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Psy są wspaniałe ,ale to my musimy być dla nich cierpliwi.
  Śliczne zdjecia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękny post, bardzo mądry i daje dużo do myslenia. Z psami jest jak z ludźmi przecież nie ma człowieka idealnego, tak samo nie ma idealnego psa. Psa powinno się kochać za to jaki jest a nie za to ile umie szuczek itp.

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkowicie się z tobą zgadzam. Zresztą nie ma idealnego psa ani idealnego człowieka, a pomimo tego psy kochają właścicieli, a właściciele ich :>

  Super fotki:>

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Superowy post! ;>
  Zgadzam się z Tobą w 100% czytając to normalnie mi moje słowa z ust wyjęłaś.;D
  Mam takie samo zdanie co do mojego psa..:) Też jest nieidealny, ale to jest szczegół..;]Gucio jest słodziutki. Zapraszam do mnie i dzięki za obserwację :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Mądre sława.. Zgadzam się z Tobą !
  Powinno się kochać psa ! Zawsze ! On nas kocha , to my odpłaćmy się tym samym :) Jednak niektórzy ludzi maja inne zdanie :( Nie kochają psa bo jest niegrzeczny.. ;/
  Super zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jak piszą inni zgadzam się z Tobą w 1000% ; D

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się z tobą. Można bardziej lubić lub mniej naszego psa ale zawsze go kochamy. Pies uczy nas wiele, szczególnie jeśli jest to nasz pierwszy pies. Pozdrawiam, zdjęcia świetne!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale mądre słowa ! Mogłabym czytać tą notkę dzień i noc ,tyle ,że właśnie ten mój pies ,którego tak bardzo kocham potrzebuje mojej nieustannej uwagi ;p Zapraszam do mnie :

  baja0799-pamietnikksiezniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdjęcia są piękne i post bardzo miło się czyta;)
  Zauroczyło mnie ostatnie zdjęcie.Cudowne!
  Guciu jest śliczny :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój pies tak samo : dostaje wariacji widząc innego psa, ale najbardziej się pcha do łóżka jak nie patrzę ;) Bardzo pouczający artykuł ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Hah, który pies, nie pchał by się do łóżka.Heh.
  Zdjęcia są super!
  Zapraszam do siebie, gdyż , u nas nowy post:)

  Pozdrawiamy:*

  OdpowiedzUsuń
 15. Też cię popieram każdy pies ma wady i zalety , ale dzięki temu jest unikalny i niepowtarzalny
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń